banner isbank

Okul sporları Bölge Yarışmalarından İki Mutlu Haber

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından, Spor Genel Müdürlüğü işbirliği ve ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası’nın destekleri ile gerçekleştirilen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliğinde, okulların finale yükselmek için 6 ilde verdiği grup yarışmaları mücadelesi tamamlandı.

81 ilde gerçekleşen mahalli yarışmaların ardından 29 Mart – 1 Nisan 2018 tarihleri arasında Adana, Elazığ, Kırıkkale, Manisa, Tekirdağ ve Trabzon illerinde gerçekleştirilen grup yarışmalarında okul takımları, Türkiye Birinciliğine katılabilmek için kıyasıya yarıştı.

Manisa’da yapılan bölge yarışmalarında Genç Kızlar Kategorisinde yarışan Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Genç Kızlar takımı ve Adana’da yapılan bölgede yarışması Küçük Kızlar Kategori’sinde yarışan Serik Tekeli Orta Okulu Kız takımlarımız guruplarında bölge şampiyonu olmuşlardır.

İlimizi temsilen bölge yarışmalarına katılan tüm okullarımızın takımlarını, sporcularını, antrenörlerini, tebrik ediyor ve Kütahya'da yapılacak olan Final karşılaşmalarına katılacak olan okul takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Manisa  Tekeli-Adana