banner isbank

Turnuvalar

2017 ÖZEN YILMAZ 2.SATRANÇ TURNUVASI

logo-yeni
Kaş İlçesi 2.Özen Yılmaz satranç Turnuvası 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Kalkan-KAŞ Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi Konferans salonunda dört kategori olarak düzenlenecektir.Kayıt olup gelemeyecek olanlar lütfen İl temsilciliği ile irtibata geçsinler.Detaylara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

TURNUVA YÖNERGESİ      GÖREVLİ HAKEMLER      7-8 YAŞ SONUÇ   AÇIK YAŞ SONUÇ

Serik Açık Ödül Töreni İle Tamamlandı

16 Mayıs tarihinde başlayan biri yaş guruplarında olmak üzere 8 farklı ülkeden sporcunun katıldığı Antalya'nın ilk Açık turnuva olma özelliğine sahip Serik Belediyesi Çilek Festivali 1. Uluslarası Açık Satranç Turnuvası 21 Mayıs tarihinde yapılan maçlarla tamamlandı.

 
 

11 ünvanlı sporcunun mücadele ettiği turnuvada oldukça çekişmeli geçen maçlarda dereceye giren sporculara ödülleri turnuva sonunda yapılan törenle verildi. Ödül törenine Serik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen, Serik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Soner Kahya, TSF İl Temsilcisi Osman Akdoğan, hakemler, sporcular ve veliler katıldı.
Törende konuşma yapan Mevlüt Özen, turnuvanın düzenlenmesine destek olan Serik Belediye Başkanı Prof.Dr. Ramazan Çalık’a spora verdiği önemden dolayı teşekkür etti. Ayrıca Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen Antalya İl Temsilcisi Osman Akdoğan’a ve İlçe Temsilcisi Serkan Çakır’a teşekkür etti.
 
A Kategorisi genel sıralamasında GM Vitaliy Bernadskiy birinci, FM Orkhan Eminov ikinciveIM Ekaterina Atalık ise üçüncü olurken B Kategorisinde İsmail Kayra Bardak birinci, Fatih Önder ikinci ve Sait Malacı üçüncü oldu.
 
C Kategorisinde Osman Orçun Keskin birinci, Feyza Kıpık ikinci ve Furkan Yıldırım ise üçüncü oldu.
D Kategorisinde Amirkhon Gulyamov birinci, Selim Yiğit Zorbaz ikinci ve Duru Akın ise üçüncü oldu.
 
 
Diğer Sıralamalar
A Kategorisi En İyi Türk sporcular:
1.FM Orkhan Eminov
2.IM Ekaterina Atalık
3. Bülent Erşahin
A Kategorisi En İyi Bayan Sporcular
1. IM Ekaterina Atalık
2. Nelli Alexanian
3. MArgarita Novikova
A Kateorisi En İyi Yerel Sporcu
1. Bülent Erşahin
2. Nelli Alexanian
3. Efe Kerem Uzunoğlu
B Kategorisi En iyi Serik Sporcusu
1. Sait Malacı
2. Muhammed İhsan Atik
3. Uğur Can Hatırlı
C Kategorisi En iyi Serik sporcusu
1. Ceren Kahya
2. Osman Nuri Yılmaz
3. Çağatay Büber, Osman Çetin
D Kategorisi En iyi Serik Sporcusu
1. Salih Çağan Güler
2. Mehmet Yiğit Kahya
3. Hasan Balaban
Fotoğraf Albümü

Serik Belediyesi 1.Uluslararası Satranç Turnuvası

Serik OpenSerik Belediyesi Çilek Festivali 1.Uluslararası Satranç Turnuvası 16-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Maya World Belek (Melissa Garden) Otelde gerçekleştirilecektir.
A-B Kategorileri ELO Hesaplamasına dahildir. C-D kategorileri ELO Hesaplamalarına dahil değildir. 
A-B Kategorileri 16-21 Mayıs 2017
C-D Kategorileri 19-21 Mayıs 2017
 http://serikopen.tsf.org.tr/

Antalya Bahçeşehir Koleji Türkiye Okullar Satranç Şampiyonu!

baheehirtakimi

02 – 06 Mayıs 2017 tarihlerinde Nevşehir Avanos Atatürk Spor Salonunda Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği Finali'nde Gençler Kategorisinde yarışan Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hakkı Berat Dalgar, Alperen Akdoğan, Yiğit Pektaş ve Anıl Karahan'dan oluşan takım 6 galibiyet ve 1 beraberlikle yarışmayı birinci olarak tamamladılar.
2

Antalya’ya şampiyonluk getiren sporcularımızı, antrenörlerini ve okul yönetimini ve Yarışmaya Yıldızlar ve Küçükler kategorilerinde katılan Meryem Mustafa Ege Ortaokulu ve Küçükler Kızlar kategorilerinde yarışan Nebi Güneyİmamhatip Ortaokulu Öğrencileri ve öğretmenlerini kutlar başarılarının devamını dileriz.

Antalya İl Temsilciliği
18222307 10211406753757285_3097025499179349355_n 1

 

2017 SERİK ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI

images 1Serik İlçesi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası 08-09 Nisan 2017 tarihlerinde  Cenap Düzgün Başarı Temel Lisesinde düzenlenmiştir.
Turnuvaya Antalya’nın değişik ilçelerinden ve çevre illerden yaklaşık 110 sporcu katıldı.

8 Nisan Cumartesi günü yapılan açılış töreninde Cenap Düzgün Başarı Temel Lisesi Kurucusu Fatih  Karaca sporculara başarı dileyerek turnuvanın açılış konuşmasını yapmıştır. 7 Tur süren turnuva 3 kategoride gerçekleşmiştir.

9 Nisan Pazar günü final karşılaşmalarının ardından turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri verilmiştir. Ödül törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Cenap Düzgün Başarı Temel Lisesi Kurucularından Osman Karaca, sporcular ve veliler katılmıştır.  İkram Ekiz, turnuva için ilçemize gelen yarışmacılara teşekkür etmiş ve başarılarının devamını dilemiştir. Serik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen katılım ve desteklerinden dolayı "Sporculara, ailelerine, TSF İlçe Temsilciliğine, Cenap Düzgün Eğitim Kurumlarına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etmiştir.

1 1 whatsapp image 2017-04-12 at 11.09.20 2
whatsapp image 2017-04-12 at 11.09.18 1 


TURNUVA YÖNERGESİ      GÖREVLİ HAKEMLER           TURNUVA KAYIT
7-8 Yaş Sonuçlar      9-10 Yaş Sonuçlar     11-12 Yaş Sonuçlar