banner isbank

ADAY HAKEM KURSU AÇILIYOR

AdayHakemKurs Gorsel

25-26-27 Mart 2022 tarihlerinde Aday Hakem Kursu açılacaktır. Bu kurs için istenilen belgelerin asılları kurs başladığı gün kursiyerlerden teslim alınacaktır.Kurs sonrasında yapılacak sınavda başarılı olanlar, Aday Hakem olacak olup satranç turnuvalarında görev alabileceklerdir.Kurs yeri buradan duyurulacaktır.BİLGİLENDİRME LÜTFEN OKUYUNUZ

Kurs için istenilen belgeler bilgilendirme linkinde mevcuttur.Belgelerini (Dilekçe,Dekont V.S )elektronik ortamda 

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresine 15 Mart 2022 tarihi saat 17:00'a kadar göndermeleri gerekecektir.

ADAY HAKEM KURSU


Aday Hakem Kursu'na katılabilmek için gerekli şartlar;

1- T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olmak,
2- En az lise veya dengi okuldan mezun olmak (ulusal sporcularda bu şart aranmaz),
3- 19 yaşından gün almış olmak,
4- Daha önce satranç ya da başka bir spor dalında, hakem, sporcu veya başka bir görevde iken 6 ay veya daha fazla hak mahrumiyeti veya yarışmalardan men cezası almamış olmak,
5- Sabıka kaydı bulunmamak,
6- Online kayıt sayfası bulunmuyor ise Kurs Yöneticisi'nden yeterli kontenjan olduğuna dair teyit almak.

Aday Hakem Kursu'na müracaatta Kurs Yöneticisi’ne verilecek evraklar;

1. Kursa katılmak istenildiğine dair DİLEKÇE,
2. Çevre illerden kurslara katılacak adaylar, il temsilciliğinden alacakları İL ONAYI ile katılabileceklerdir. İllerdeki hakem sayısının gereğinden fazla artışın önüne geçebilmek maksadıyla bu uygulamaya ihtiyaç duyulmuştur.
3. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden veya e-Devlet uygulaması üzerinden alınmış olan “sporcu cezası yoktur” yazısı,
4- Adli Sicil ve İstatistik Müdürlüğü’nden veya e-Devlet uygulaması üzerinden alınmış olan “adli sicil kaydı” belgesi, (657 sayılı Devlet Memurları kapsamında olanlardan adli sicil kaydı belgesi yerine görev yeri belgesi istenir. Bu belgede açık unvan veya mezuniyet durumu belirtilmiş ise ayrıca diploma fotokopisine ihtiyaç duyulmamaktadır.
5. Diploma Fotokopisi veya e-Devlet uygulaması üzerinden alınmış olan mezuniyet durumu belgesi (4. maddede belirtilen görev yeri belgesi mevcut ise diploma fotokopisine ihtiyaç duyulmamaktadır.)
6. 1 (Bir) adet vesikalık fotoğraf,
7. Kurs katılım bedelinin (375 TL) yatırıldığına dair banka dekontu (ATM'lerden yapılan işlemlerde işlem ücreti alınabilmektedir). (Dekontun açıklamasına Kursiyerin Adı, Soyadı ve Kurs İli, Kurs Türü, Hakem Kurs Bedeli ifadesi) eklenmelidir. Örn Açıklama (Cengiz İNCE İstanbul Aday Hakem Kurs Bedeli)

 Banka Adı 
 Şube Kodu 
 Hesap No 
 Hesap Adı 
 IBAN 
 İş Bankası  4200  6299226  Türkiye Satranç Federasyonu   TR83 0006 4000 0014 2006 2992 26

İade İşlemleri;

-
 Kurs sonucunda başarısız olduğunuz takdirde belgeleriniz Kurs Yöneticisi tarafından iade edilecektir.

- Kursun iptal edilmesi, ertelenmesi veya mücbir sebepler nedeniyle düzenlenememesi yada sağlık (Belgelendirilecektir.), 1. derece yakınının vefatı (Belgelendirilecektir.) veya mükerrer ödeme nedeniyle kursa iştirak edilememesi durumunda kurs katılım bedelinizin iade talebi için TSF iletişim merkezi > Yeni Destek Talebi > Destek Konusu'ndan "Muhasebe İade" bölümünden başvuruda bulunulmalıdır.

Her türlü soru, öneri ve görüşleriniz için Osman AKDOĞAN (530 770 6507)  ile iletişime geçebilirsiniz.